Seznam her

 

č. hry Datum Premiéry Autor Název hry Režisér, výprava, choreografie, atd…
1 6.3.1949 František Gotz Soupeři režie a výprava Antonín Vorel
2 27.3.1949 Jaroslav Mecer, Václav Vaňátko Chlapci z rybářské uličky  režie Zdeněk Rotrekl
3 4.a 11.6.1949 L. Bublík Rozkaz režie Otto Nevoránek, výprava Otto Štykar
4 30. a 31.10.1949 Arnold Rydley Půlnoční vlak režie a výprava Miroslav Kroupa
5 26.12.1950 Alois Jirásek Filosofická historie režie a výprava Antonín Vorel
6 27.3.1950 Miroslav Stehlík Mordová rokle režie J. Pospíšil, výprava A. Vorel
7 9.4.1950 A. N. Ostrovský Les režie a výprava Antonín Vorel
8 12.8.1950 Moliér Chudák manžel režie a výprava Antonín Vorel
9 18.11.1950 Po starých zámeckých schodech - pořad písní    
    Prodaná láska (jednoaktovka) J. Neruda režie Bohumil Robeš
10 26.12.1950 Dasajec, Galič Volá vás Tajmír režie Miloš Robeš a J. Pospíšil, výprava A. Vorel
11 12.5.1951 Alois Jirásek Záhořanský hon režie Miloš Robeš, výprava A. Vorel
12 4.5.1905 V. Šlech Třetí zvonění režie Hubert Tenk, výprava A. Vorel
13   Julius Slovacký O Jankovi, který šil boty psům režie M. Robeš, výprava A. Vorel
14 1.3.1952 Ilja Prachař Hádajů sa o rozumné režie Jan Pospíšil, výprava A. Vorel
15 10.5.1952 Bedřich Smetana Má vlast (balet) choreografire Helena Jelínková
16 8.8.1952 Carlo Goldoni Sluha dvou pánů režie a výprava Antonín Vorel
17 21.12.1952 Miroslav Stehlík Perníková chaloupka režie Hubert Tenk, výprava A. Vorel
18 12.5.1953 A. N. Ostrovský Bouře režie a výprava A.Vorel
19 20.12.1953 Friedrich Schiler Úklady a láska režie a výprava A. Vorel
20 24.3.1954 Alexandr Fredr Dámy a husaři režie Miloš Hegr, výprava A. Vorel
21 25.12.1954 Carlo Gordoni Mirandolina režie Miloš Hegr, výprava A. Vorel
22 26.12.1955 Evžen Vítkovský Dům u doktorů režie Lubomír Tauvinkl, výprava A. Vorel
23 21.10.1956 Nestroy, Piskáček Děvče z předměstí režie Miloš Hegr, výprava A. Vorel
24 1.5.1957 Honoré de Balzac Evženie Grandetová režie Miloš Hegr, výprava M. Kroupa
25 28.7.1957 Z. Skovroňski Svátek pana ředitele režie Miloš Hegr, výprava A. Vorel
26 5.10.1957 Bronislav Nusič Dr režie B. Jelínek, výprava A. Vorel
27 9.8.1958 Moliér Scapinova šibalství režie Lubomír Tauvinkl, výprava A. Vorel
28 19.9.1958 Petar Petrovič Liják režie B. Jelínek, výprava A. Vorel
29 23.5.1959 František Kožík Přátelství režie B. Jelínek, výprava A. Vorel
30 21.3.1959 Voskovec, Werich Helenka je ráda režie J. Fuxa, výprava A. Vorel
31 11.7.1959 Estrádní pořad k otevření koupaliště
32 10.10.1959 Karel Krpata Hvězda nad hradem režie J. Fuxa, výprava L. Čermák
33 25.12.1959 N. A. Afinogedov Mášenka režie B. Jelínek, výprava L.Čermák
34 7.5.1960 Konstantin Simonov Ruští lidé režie B. Jelínek, výprava A. Vorel
35 4.9.1960 Jiří Beneš O Honzovi a princezně Zlatovlásce režie Josef Aulehla, výprava L. Čermák
36 15.10.1960 Carlo Goldoni Poprask na laguně režie J. Fuxa, výprava L. Čermák
37 25.12.1960 Romain Rolland Hra o lásce a smrti režie B. Jelínek, výprava A. Vorel
38 2.4.1961 Pohádka Šípková Růženka  režie J. Fuxa, výprava L. Čermák
39 22.4.1961 A.G. Peterman Premiéra se odkládá režie Josef Aulehla, výprava L. Čermák
40 4.11.1961 A. Arbudzov Irkutská historie režie Josef Aulehla, výprava A. Vorel
41 25.12.1961 František Langer Příběhy vltavského vodníka režie Josef Aulehla, výprava L. Čermák
42 21.4.1962 Oldřich Daněk Svatba sňatkového podvodníka režie Josef Aulehla, výprava L. Čermák
  23.4.1963 Milan Kundera Majitelé klíčů režie Břetislav Jelínek, výprava L. Čermák
43 10.11.1963 Larel Čapek RUR režie B. Jelínek, výprava L.Čermák
44 8.5.1965 Ludvík Aškenázi Host režie B. Jelínek, výprava L.Čermák
45 28.5.1966 G. Figueiredo Liška a hrozny režie B. Jelínek, výprava L.Čermák
46 26.12.1966 Pohádka Moudrého oživování mrtvých režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
47 15.4.1968 Milan Jariš Inteligenti režie B. Jelínek, výprava L.Čermák
48 10.2.1968 G. Feyedeau Brouk v hlavě režie B. Jelínek, výprava L.Čermák
49 23.6.1968 Jan Jílek Kašpárek, Honza a zakletá princezna režie J. Fuxa, výprava L. Čermák
50 10.2.1968 Scaracci,Tarabusi Kaviár nebo čočka  režie Josef Aulehla, výprava L. Čermák
51 31.5.1970 P. Hamilton Plynové lampy režie B. Jelínek, výprava L.Čermák
52 4.5.1971 Pavel Kohout Třetí sestra režie B. Jelínek, výprava L.Čermák
53 25.12.1978 Pohádka Královnin prsten režie J. Fuxa, výprava L. Čermák
54 17.12.1978 J. A. Krylov Trumf lenivého Kupida režie Jiří Cenek, Jiří Pospíšil
55 23.3.1979 Řičánek, Opluštil Jubileum Václava K. režie Jiří Pospíšil
56 17.4.1982 Oldřich Daněk Sňatková podvodnice režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
57 17.4.1982 M. Horníček Malá noční inventura režie B. Jelínek, výprava L.Čermák
58 13.3.1982 Pavel Grym Šíleně smutná princezna režie Věra Mikulová, výprava L. Čermák
59     ruská pohádka režie Věra Mikulová, výprava L. Čermák
60 6.5.1984 H. Lisická, J. M. Broudek Ženich pro čertici režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
61 26.4.1984 Skála, Pantůček, Fux Drak je drak režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák, hudba J. Pospíšil
62 15.10.1985 Voskovec, Werich, Ježek Balada z hadrů režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
63 18.1.1986 Vladimír Fux Hamlet IV. režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák, hudba Jan Čermák
64 20.6.1987 Božena Fixová Kterak se čert o princeznu pokoušel  režie Jiří Cenek, Věra Mikulová, výprava L. Čermák
65 15.4.1988 Pohádka Střevíce se zlatými přezkami režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
66 24.3.1983 Voskovec, Werich, Ježek Kat a blázén režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
67 25.6.1990 Pavel Doležal Čarodejnická pohádka režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
68 3.5.1991 Jiří Brdečka Limonádový Joe režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
69     Císařovy nové šaty režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
70 16.12.1995 Jiří Menzel Tři v tom režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
71 21.6.1997 F. R. Čech Dívčí válka režie Zdena Vyhnánková, výprava L. Čermák
72 13.12.1997 Miroslav Horníček Tři Alberti a slečna Matylda režie Zdeněk Julínek, výprava L. Čermák
73 5.12.1998 Ray Cooney Peklo v hotelu Westminster režie Zdena Vyhnánková, výprava L. Čermák
74 27.3.1999 T. Šteiner, V. Pešek Černošský pánbůh a páni Izraelité režie František Klaška j.h.
75 18.12.1999 Vlastislav Novák Loupežnické koření režie Zdena Vyhnánková, výprava L. Čermák
76 29.4.2000 Friedrich Durrenmatt Herkules a Augiášův chlív režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
77 31.3.2001 Alain Reynaud Monsieur Amédée režie Marek Pukl, výprava L. Čermák
78 12.5.2001 Václav Havel Žebrácká opera režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
79 8.12.2001 Ray Cooney 1 + 1 = 3 režie Zdenka Vyhnánková
80 17.5.2002 V. K. Klicpera Hadrián z Římsů režie Jiří Cenek, hudba Marek Pukl
81 21.12.2002 H. Lisická Ženich pro čertici režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
82 24.5.2003 Voskovec + Werich Divotvorný hrnec režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
83 2005 J. Sypal Pohádka ze smetiště režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
84 2006 převzato Večerní Brno Hamlet IV. režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
85 2007 Z. Kozák Čáry báby Cotkytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
86 2009 Carlo Goldoni Poprask na laguně režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
87 2010 Jaroslav Koloděj Jak čert vyletěl z kůže režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
88 2011 Jan Sklaický Zakopaný pes režie Jiří Cenek, výprava L. Čermák
89 2012 Éric-Emmanuel Schmitt Oskar a růžova paní režie Vanda Fuksová, výprava L. Čermák
90 2013 Josef a Karel Čapkové Ze života Hmyzu Režie Vanda Fuksová, výprava L. Čermák

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode